Join a trusted community of licensed scuba divers, diving instructors, underwater archaeologists, and adventure hunters. Create a free account!

Fundamentals of aerial and land photogrammetry

Podstawy fotogametrii podwodnej

Start date: 25.03.2023

Course price: Log in.

Reservation fee: 0 PLN

Sign up is over. If you are interested, please contact the organizer directly.

  Zapraszam Was na mój wyjątkowy kurs on-line „Podstawy fotogrametrii podwodnej i lądowej”. Jest to kurs dla każdego, kto chce zrozumieć, na czym polega współczesna fotogrametria oraz nauczyć się samodzielnie tworzyć trójwymiarowe fotorealistyczne modele obiektów podwodnych oraz lądowych ze zdjęć. Kilka moich przykładowych modeli można zobaczyć tutaj: https://sketchfab.com/mariusz.milka/models

Kurs odbywa się w formie czterech internetowych spotkań ze mną (1:1), każde spotkanie trwa około 3 godzin. Podczas tych internetowych lekcji razem ćwiczymy na gotowych zestawach fotografii oraz omawiamy niezbędną teorię. Dodatkowo, studenci w czasie wolnym eksperymentują z własnymi modelami i te eksperymenty później też omawiamy starając się polepszyć ich rezultaty. Wszystko po to, aby uczestnicy kursu posiedli wszystkie umiejętności potrzebne do rozpoczęcia przygody z fotogrametrią i byli w stanie później samodzielnie tworzyć modele takie, jak te poniżej:

(Te modele stworzyli moi studenci w czasie tego kursu lub niedługo po nim)
https://sketchfab.com/mariusz.milka/collections/models-by-my-students

Fotogrametrią zajmuję się od kilku lat i jako jeden z niewielu, specjalizuję się również w fotogrametrii podwodnej. Pracuję z archeologami, organizacjami i biznesami nad digitalizacją dziedzictwa kulturowego oraz nad różnego rodzaju wizualizacjami obiektów w 3d. Ale chyba najważniejsze jest to, że jestem przede wszystkim nauczycielem oraz specjalistą z zakresu edukacji dorosłych, więc możesz być pewny/pewna, że potrafię Cię też tej fotogrametrii skutecznie nauczyć.

Na zajęciach będziemy używać oprogramowania Agisoft Metashape Standard w darmowej wersji testowej. Oczywiście pomogę z instalacją oraz konfiguracją. Jeśli zaś chodzi o wymagania sprzętowe, to najlepiej mieć dostęp do komputera (Windows lub Mac), procesorem Intel i7, przynajmniej 12 gigabajtami pamięci RAM oraz kartą graficzną Nvidia GeForce lub AMD Radeon. Ale da się też skutecznie przetwarzać fotogrametrię na słabszych, nawet kilkuletnich konfiguracjach sprzętowych.

 
PRZEDSTAWIONY TERMIN KURSU JEST ORIENTACYJNY. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia szczegółów.
Organization:
PADI - Professional Association of Diving Instructors
Length of the course in days:
1
Course mode:
as agreed
Sign up deadline:
20.03.2023
Organizer:?
Location
loading map, please wait...

Country: Poland
City: Warszawa
Coordinates: (52.229676, 21.012229)

Page views: 164
Ad code: bchhcc2f3

Participant comments

Organizer comments