Únase a una comunidad confiable de buzos con licencia, instructores de buceo, arqueólogos submarinos y cazadores de aventuras. ¡Crea una cuenta gratis!

Safari nurkowe w Egipt - WRAKI i BROTHERSY + KURS

Fecha de inicio: 24.05.2024

Regístrese

Precio: Inicie sesión.

Gastos de la reserva: Inicie sesión.

Número de plazas libres: 23 / 23

Número mín. de participantes: 10 ?

loading map, please wait...

Salida desde: Warszawa / Poland (52.168368, 20.963673)

Destino: Marsa Alam / Egypt (25.071085, 34.89947)

SAFARI NURKOWE EGIPT - WRAKI I BROTHERSY -

Jedyne takie, safari nutrkowe z możliwością zrealizowania CAŁEGO PODSTAWOWEGO kursu nurkowania na safari nurkowym.
Zacząłeś kurs gdzie indziej, ale wolisz dokończyć, lub zdać egzamin, w cieplutkiej przejrzystej wodzie. Nie ma problemu. Twój instruktor wystawi Ci "przekazówkę" i kurs dokończysz z nami ! 
 
 

NAJPIĘKNIEJSZE WRAKI MORZA CZERWONEGO + REKINY

PARK MORSKI WYSPY BRACI - AIDA - NUMIDIA - SS THISTLEGORM - STALOWA RAFA - PARK MORSKI RAS MOHAMMAD - SHARK YOLANDA 

 

Klasyczne północne safari wrakowe w tej opcji wzbogacone jest o jedno z 10 najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie: Wyspy Braci. Trasa jak i miejscówki nurkowe to porośnięte niezwykle bogatą rafą ponad 100 metrowe kolosy, leżące na dnie morza przez dziesięciolecia (niektóre nawet ponad 100 lat). Jeśli chcecie przekonać kogoś do piękna wraków - wybierzcie właśnie tę trasę.  Zarażonych wirusem wrakowym właściwie nie trzeba będzie przekonywać. Ta trasa safari to również ściany porośnięte miękkim i twardym koralem oraz dużo zwierza w tym będący pod ścisła ochroną żarłacz białopłetwy czyli słynny już longimanus. 

Przemysaw Zyber foto Egipt 3 Przemysaw Zyber foto Egipt 17

 

Dzień 1 - SOBOTA: przylot z Polski i zaokrętowanie na łódź safari Star Jet (kolacja).

Dzień 2 - NIEDZIELA: 2 nurkowania w okolicy Hurghady (Shab el Erg), w tym check dive czyli nurkowanie rozpoznawcze. Pierwsze nurkowanie to nurkowanie z łodzi: wyważenie, sprawdzenie sprzętu i własnych umiejętności ;). Drugie nurkowanie to nurkowanie sprawdzające z pontonu tak byśmy zorientowali się jak organizowane są tutaj tego typu nurkowania. Ćwiczymy techniki przechodzenia na ponton, wskakiwania do wody jak i wychodzenia na zodiak już po zakończonym nurkowaniu. 

Dzień 3 - PONIEDZIAŁEK: 2 nurkowania Abu Nuhas (Stalowa Rafa): Carnatic (opis), Giannis D (opis), 2 nurkowania na SS Thistlegorm (opis). Na Thistlegormie nurkujemy po południu jako trzecie nurkowanie tego dnia oraz zupełny unikat: pełne wrażeń wrakowe nocne nurkowanie. 

Dzień 4 - WTOREK: tego dnia realizujemy rano nurkowanie na rufowej części Thistlegorma lub od razu przemieszczamy się do najstarszego parku morskiego w Egipcie: Ras Muhammad Park. To tutaj właśnie dzięki ochronie od 1983 roku częstym gościem są również rekiny w tym rekiny wielorybie. Szczególnie piękne są nurkowania w dryfcie, popychani prądem oglądamy omywaną prądami, wyjątkowo obrośniętą szczególnie koralem miękkim słynną: Shark i Yolanda Reef, bardziej znaną jako tzw "kible", ze względu na szczątki statku przewożącego armaturę łazienkową, której pozostałości są widoczne do dziś. Kolejne nurkowanie w parku to wrak: Dunraven, 80 metrów długości odwrócone do góry dnem, można wpłynąć do środka. Kolejne nurkowanie to nurkowanie nocne tym razem już nie na wraku. Łącznie tego dnia realizujemy 4 nurkowania.

safari wraki artur caputa 1 Przemysaw Zyber foto Egipt 2

 

Dzień 5 - ŚRODA: Po nocnym przepłynięciu docieramy do Creme de la Creme nurkowań w Morzu Czerwonym: słynnych z raf koralowych i ...wraków wysp Braci (Dżuzur al-Ichwa). Większa z wysp: słynny Wielki Brat z charakterystyczną latarnią morską skrywa najwspanialsze skarby. To tutaj na głębokości od 8-90 metrów leży od 1901 roku wrak Numidia. Braki w drewnianym poszyciu statku, odkryły stalowe ożebrowanie. Obecnie porośnięte koralem miękkim sprawia niesamowite wrażenie koralowego szpaleru. Barwy i bogactwo tego miejsca aż kusi by zagłębić się tyle na ile pozwalają tylko uprawnienia. Nie poznaliśmy jeszcze nurka nie wrażliwego na piękno właśnie tego wyjątkowego w swojej klasie miejsca. Dodatkowo wrak położony jest na samym szczycie rafy, gdzie często przypływają duże zwierzęta w celach spożywczych. Kolejnym miejscem wrakowym jest Aida, położonym niestety powyżej 30 m więc dla osób które realizują nurkowania bezdekompresyjne, możliwe jest obejrzenie wraku z góry. Dzięki przejrzystości Morza Czerwonego jest to również interesujące. Nurkowania na wyspach braci realizuje się również wzdłuż wyjątkowo bogato porośniętych ścian, dzięki temu że wyspy leżą na otwartym morzu, larwy korala desperacko czepiają się skały tworząc majestatyczne kolonie. Nie można zapomnieć o Małym Bracie czyli wyspie bliźniaczej. Mniejsza lecz nie mniej bogata. To tutaj przypływa się na nurkowania w dryfcie i na poszukiwania dużych ryb w tym oczywiście obserwowanych praktycznie zawsze longimanusów oraz bardziej nieśmiałych i zachwycających fox shark czyli kosogonów z długą, charakterystyczną płetwą ogonową. Ze względu na często występujące tutaj prądy morskie nurkwoania na Braciach uważane są za trudne i wymagające. Jest też zakaz nurkowań nocnych w tym miejscu, dlatego łódź pod wieczór odpływa w kierunku Wyspy Giftu. 

Dzień 6 - CZWARTEK: Giftun Island - czyli Elphinstone północy. Typowe nurkowanie w dryfcie, popychani prądem morskim podziwiamy ściany, ryby, zerkając w toń w której może śmigać jeden z morskich drapieżników. Następnie płyniemy w stronę Hurghady i tu wybieramy jedną z raf, na której to będziemy realizować kolejne nurkowania. Często wybór pada na Panorama Reef, gdzie realizujemy również kolejne, trzecie już nurkowanie nocne (łącznie 4 nurkowania). 

Dzień 7 - PIĄTEK: Kończymy program prostymi i przede wszystkim płytkimi nurkowaniami ze względu na konieczność wysycenia się z nagromadzonych podczas tego intensywnego programu pęcherzyków azotu. W programie jest Famous East/West. Tego dnia realizujemy 2 nurkowania i kończymy nasz rejs zacunmowaniem w porcie. 

Dzień 8 - SOBOTA: Po śniadaniu wyokrętowanie, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

NASZA ŁÓDŹ SAFARI: STAR JET

PRZESZŁA GRUNTOWNY I CAŁKOWITY REMONT W STYCZNIU 2020 ROK

SPRAWDZONA I BARDZO DOŚWIADCZONA ZAŁOGA - WIELOLETNIA NASZ WSPÓŁPRACA Z KAPITANEM I ZAŁOGĄ POZWALA ZAGWARANTOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO NURKOWAŃ I REJSU

ŚWIETNY KUCHARZ - KTÓRY PRZYGOTOWUJE NIE TYLKO SMACZNE ALE I ZDROWE POSIŁKI - ZEMSTA FARAONA NAS NIE DOTYCZY

2 OSOBOWE KABINY Z INDYWIDUALNIE STEROWANĄ KLIMATYZACJĄ - DUŻY SALON - WYGODNE LEŻAKI I MATERACE - ZAPEWNIĄ KOMFORT POBYTU BEZ WZGLĘDU NA NASZE PREFERENCJE WYPOCZYNKOWE

star jet safari

GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

POSIADAMY GWARANCJĘ UBEZPIECZENIOWĄ, ZABEZPIECZAJĄCĄ TWOJE INTERESY JAKO TURYSTY.

ZADBAJ O TO BY TWÓJ WYJAZD BYŁ BEZPIECZNY! 

safari wraki artur caputa 2 safari wraki artur caputa 7

 

WRAKI MORZA CZERWONEGO, KTÓRE ZOBACZYMY NA TRASIE NASZEGO SAFARI

SS THISTLEGORM

GIANNIS 

CARNATIC

AIDA

NUMIDIA

SHARK JOLANDA

DUNREVEN

SALEM EXPRESS

 

CENA SAFARI: w ogłoszeniu wraz z kosztami przelotu

CENA ZAWIERA

• transfery na trasie: lotnisko - łódź – lotnisko
• 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
• trzy posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
• pościel, ręczniki
• AC w kabinach
• opiekę polskiego instruktora nurkowania
• butle nurkowe 12 litrowe DIN + balast na łodzi
• nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane,
• 2-4 nurkowań dziennie (łącznie 20 nurkowań)
• ubezpieczenie podróżno - nurkowe AXA
• zabezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym 

safari wraki artur caputa 11 safari wraki artur caputa 8

 CENA NIE ZAWIERA

• wizy egipskiej: 25 usd lub 25 euro
• napiwku dla załogi: 40 euro/os
• opłaty Reef Protection: 15 euro/os
• napiwek dla przewodnika: 10 euro/os
• posiłków innych niż na łodzi 
• opłaty portowej - tylko w wprzypadku zaokrętowania w Port Galieb: 10€/noc
• opłaty Parkowej na Brothers Islands: 80 euro/os

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ

• wypożyczenia butli 15 litrowej 35 EUR/tydzień
• napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 5€
• 15 l – 7€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€)
• dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży AXA: koszt 150 zł
• wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczany w Polsce)
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach

CENA NIE ZAWIERA
• wizy egipskiej: 25 usd lub 23 euro
• napiwku dla załogi: 35 euro/os
• opłaty Reef Protection: 15 euro/os
• napiwek dla przewodnika
• posiłków innych niż na łodzi
• opłata Parkwa: 50 euro
• transfer lotnisko - lódź - lotnisko jeśli inny niż reszty z Polski

Organizator oświadcza, że jest Organizatorem Usług Turystycznych, wpis do Ewidencji, województwa Małopolskiego:  numer ewidencyjny: 22408

Salida desde:
Warszawa / Poland
Destino:
Marsa Alam / Egypt
Tipo de anuncio:
Viaje de negocios
Duración en días:
7
Plazo de inscripción:
17.05.2024 23:59
Organizador/a:?
Instructor
Páginas visitadas: 15
Código del anuncio: cbhh9aj9