Únase a una comunidad confiable de buzos con licencia, instructores de buceo, arqueólogos submarinos y cazadores de aventuras. ¡Crea una cuenta gratis!

SAFARI EGIPT - TOP POŁUDNIA

Fecha de inicio: 01.04.2024

Precio: Inicie sesión.

Gastos de la reserva: Inicie sesión.

La inscripción ha terminado. Si está interesado, póngase en contacto directamente con el organizador.

loading map, please wait...

Salida desde: Warszawa / Poland (52.229676, 21.012229)

Destino: Marsa Alam / Egypt (25.067626, 34.87897)

Przedstawiony termin jest orientacyjny. Prosimy o wcześniejszy kontakt przed dokonaniem rezerwacji.Zapraszamy na wspólne safari do parku morskiego DEDALUS.
 
Plan wyjazdu:
 
 
PARK MORSKI DEDALUS ORAZ PODWODNE LABIRYNTY EGIPTU: TAJEMNICZE I PIĘKNE
 
Na tym safari można zrealizować kurs fotografii podwodnej u Przemka Zybera, więcej.
Południe Egiptu to safari nurkowe obejmujące jaskinie i kawerny południa Egiptu: St Johns i Fury Shoal, a także nurkowania przy Dedalus Reef, jedynym miejscu w Egipcie gdzie spotkać można rekina młota. Trasę tę również rekomendujemy średniozaawansowanym i zaawansowanym nurkom ze względu na występowanie rekina młota na głębokości min 30 metrów. Na safari można realizować kursy specjalizacji AOWD, deep i inne.  
Przez tydzień mieszkamy na naszej ukochanej łodzi nurkowej: Star Jet, z której dziennie nurkujemy 2 razy dziennie pierwszego i szóstego dnia, 3 razy w dniu gdy nurkujemy na Dedalus Reef, oraz 4 razy w pozostałe dni. Tak więc w programie jest łącznie 20 nurkowań!
Nurkujemy na przepięknych rafach koralowych położonych na południe od Marsa Alam, do których dopływają wyłącznie łodzie safari.
 
Pobieramy tylko zaliczkę za przelot, reszta płatna na miejscu. Dzięki temu w razie odwołania wyjazdu przez nas - organizatora, otrzymujesz zwrot wpłaconych środków do 7 dni od daty odwołania a nie w 194 dni !!
Gwarantujemy zwroty 100% wpłąconych środków od razu!! 
 
Safari nurkowe to najlepszy wypoczynek w Egipcie pod hasłem: jedz, śpij, nurkuj, wypoczywaj!
SeaTreasure Egipt Safari Zyber 32 deep art zyber
Zdjęcia: Przemysław Zyber DeepArt
 
PROGRAM SAFARI NURKOWEGO W EGIPCIE
 
Lot z Polski (Katowice). Przylot do Marsa Alam i transfer na łódź Star Jet, stacjonującą w porcie Marsa Alam (ok 1h drogi klimatyzowanym autobusem). Tego dnia nie nurkujemy. Relaksujemy się, odpoczywamy. W zależności od godzin przelotu pierwszym posiłkiem na łodzi jest kolacja.
 
Pierwszy dzień safari nurkowego to dwa nurkowania "rozgrzewkowe". Na pierwszym nurkowaniu, nurkujemy bezpośrednio z łodzi, celem tego nurkowania jest przede wszystkim sprawdzenie wyważenie, przypomnienie techniki puszczania boi nurkowej, która może przydać się na kolejnych nurkowaniach, rozeznanie w organizacji nurkowań. Drugie nurkowanie to nurkowanie z pontonu. Poznajemy i ćwiczymy sposób przejścia z łodzi na zodiak, wyskakiwanie z niego oraz powrót na ponton po nurkowaniach. Taki sposób organizacji nurkowań jest tutaj najwygodniejszy: zodiaki doskonale przetransportują nas w najlepszy punkt nurkowy, będą nas asekurowały podczas nurkowania, a także odbiorą nas z wody jeśli nasze nurkowanie nie zakończy się bezpośrednio pod łodzią. Dzięki takiej organizacji nurkowania jest ono wygodne i bezpieczne, i umożliwia zrealizowanie do 4 nurkowań dziennie podczas kolejnych dni nurkowych. Oczywiście nie wszystkie nurkowania będziemy realizować z zodiaka, część z nich będzie zaczynała się z łodzi i kończyła bezpośrednio na łodzi. Zależeć to będzie od ukształtowania miejsca nurkowego oraz od miejsca cumowania łodzi "matki". 
przeglad jacketu
 rafy Fury Shoal
Region Fury Shoal, nazywany również "Sataya" to jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego. Tutejsze rafy charakteryzują się tym, że są raczej płytkie i bogate w bardzo różnorodne życie morskie. Innymi słowy dużo mniejszych i większych kolorowych ryb, żółwie, delfiny, płaszczki. Podmorskie labirynty, słupy skalne, podwodne jaskinie. Sataya South, Heaven, Claudia i Malahi to olbrzymie półokrągłe kopuły korala mózgowego, występujące tylko w tym regionie. To tutaj też spotkać można delfiny na rafach typu Dolphin House czyli z płytką, piaszczystą laguną osłoniętą z trzech stron rafą koralową. 
Nurkowania nie są głębokie, za to bajecznie kolorowe i nasączone światłem. 
 Dedalus Reef
Park morski, samotna wyspa z latarnią morską. To miejsce znane jest ze spotkaniami z rekinem młotem, jedynymi w regionie Egiptu. Można też spotkać longimanusy, kosogony a czasami nawet niegroźnego rekina wielorybiego. Atrakcyjną wycieczką, stanowiącą świetną przerwę w rejsie jest wycieczka na stojącą na wyspie latarnię morską, jedynie za zgodą latarnika. Podczas wycieczki można zaopatrzyć się w symboliczną dla tego miejsca koszulkę za 10€ z wizerunkiem rekina młota oczywiście.
deepartzyber deep art zyber2
Zdjęcia autorstwa Przemka Zybera 
 Region St Johns
To dwa dni nurkowe w najbardziej charakterystycznym miejscu południowej części Egiptu: "Matką Dziur" czyli Um Kararim. Podwodne korytarze Matki Dziur nie jesteśmy w stanie zeksplorować w czasie zaledwie jednego nurkwowania. Region St Johns to również takie rafy jak: Dengerous Reef (z nieco mylącą nazwą) spokojna rafa, świetna na nurkowanie nocne. To również potężne ściany, wyrastające z dna morskiego nazywane w języku arabskim Gota jak: Gota Kebira, czy nieco mniejsze lecz również głębokie Habili Ali. Miejscówki bardzo zróżnicowane, ściany bogato porośnięte imponującymi w swoich rozmiarach gorgoniami, miękkim i twardym koralem. Odwiedzane przez większe zwierzęta pelagiczne: drapieżniki takie jak barakudy, karanksy, rogatnice, rekiny. 
 region Marsa Alam
Płyniemy na północ, w region Marsa Alam. Nurkujemy w miejscach zwanych: Abu Dabab, przy dobrej pogodzie być może również Elphinstone. Abu Dabab to miejsce gdzie szukamy przede wszystkim żółwi i delfinów. Są też niewielkie, płytko położone wraki - świetne miejsce na zabawę w nurkowania wrakowe!
Marsa Alam
safari wraki artur caputa 4Kończymy safari: pakowanie, wycieczka po lądzie (jeśli czas na to pozwoli), wyokrętowanie z łodzi, transfer na lotnisko, pełni wrażeń i wspomnień wracamy do Polski.
Trasa naszego safari jest tak skomponowana by każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Część miejsc nurkowych charakteryzuje się brakiem lub słabymi prądami, płytko zagłębionym piaszczystym dnem, z którego wyrastają pojedyncze skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź jest zacumowana blisko rafy,  dodatkowo asekurowani jesteśmy pontonami. Część miejsc nurkowych to nurkowania w dryfcie czyli pchani prądem morskim opływamy wzdłuż rozległej podwodnej ściany. Grupy są tak podzielone by każdy mógł realizować profil odpowiedni dla jego uprawnień, umiejętności, preferencji. 
 
 
Nasza Łódź safari: STAR JET - sprawdzona załoga - stalowa konstrukcja - duża dzielność morska - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją - duży, osobny salon - Świeże posiłki - rzetelny i sprawdzony kucharz
star jet safari
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI
Posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową, zabezpieczającą Twoje interesy jako turysty.
Zadbaj o to by Twój wyjazd i pieniądze były bezpieczne! 
nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 12 nurkowanie dzieci foto Przemyslaw Zyber 3

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ

• wypożyczenia butli 15 litrowej 35 EUR/tydzień
• napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 5€
• 15 l – 7€, pakiet safari odpowiednio 70€ i 90€)
• dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży AXA: koszt 150 zł
• wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczany w Polsce)
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach

Salida desde:
Warszawa / Poland
Destino:
Marsa Alam / Egypt
Tipo de anuncio:
Viaje de negocios
Duración en días:
7
Plazo de inscripción:
26.03.2024 23:59
Organizador/a:?
Instructor
Páginas visitadas: 12
Código del anuncio: cbhjg4a1

Comentarios de los participantes

Comentarios del organizador