Únase a una comunidad confiable de buzos con licencia, instructores de buceo, arqueólogos submarinos y cazadores de aventuras. ¡Crea una cuenta gratis!

Last minute ** Safari Egipt - BROTHER ISLANDS

Fecha de inicio: 16.03.2024

Precio: Inicie sesión.

Gastos de la reserva: Inicie sesión.

La inscripción ha terminado. Si está interesado, póngase en contacto directamente con el organizador.

loading map, please wait...

Salida desde: Warszawa / Poland (52.168368, 20.963673)

Destino: Marsa Alam / Egypt (25.071085, 34.89947)

 
BROTHER ISLANDS, ELPHINSTONE, SATAYA, REKINY 
 
 
TRASA  SAFARI - MARSA  ALAM - BROTHER ISLANDS - ELPHINSTONE- SATAYA 
 
Cudowne i ekscytujące miejsca nurkowe Morza Czerwonego.
To safari nurkowe łączy w sobie kontrasty. Płyniemy na Brothersy: jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie, gdzie polować będziemy na dużą rybę: rekiny. To tutaj spotyka się największe cuda Morza Czerwonego: manty, rekiny wielorybie a nawet, bardzo rzadko mola mola. Potężne, niekończące się ściany, nurkowania w dryfcie. To tu wreszcie znajduje się ponad 100 metrowy, ponad 100 letni, przepięknie obrośnięty miękkim koralem wrak Numidia. Najsłynniejsze znalezisko Morza Czerwonego, wrak kóy zachwyci nawet osoby, które wraków nie lubią ! 
 
By podwodne ściany i miękki koral nam się nie znudził, łączymy Brothersy z regionem Sataya, słynącym ze złotych kopuł korala mózgowego, podwodnych labiryntów, obejmujących jaskinie i kawerny południowego Egiptu. 
 
Przez tydzień będziemy mieszkać na ulubionej łodzi nurkowej: Star Jet. Zaplanowaliśmy aż 19 nurkowań, w tym 3 nurkowania nocne. Dziennie nurkujemy dwa razy, pierwszego i szóstego dnia, 3 razy gdy nurkujemy w parku Brother Islands, i 4 razy w pozostałe dni. 
 
Safari nurkowe to najlepszy wypoczynek w Egipcie pod hasłem: jedz, śpij, nurkuj, wypoczywaj!

SeaTreasure Egipt Safari Zyber 32

 

 
PROGRAM SAFARI NURKOWEGO W EGIPCIE

Zaczniemy od przylotu do Hurghady i transferu na statek Star Jet, stacjonujący w przy prywatnej przystani w Hurghadzie (ok. 3,5h drogi klimatyzowanym autobusem). Tego dnia nie będziemy nurkować. Zrelaksujemy się, odpoczniemy. To także dzień organizacyjny poświęcony na podróż i aklimatyzację.
Następnego dnia wypływamy z portu (godzina zależy od odprawy straży przybrzeżnej). Odbędziemy briefing, na którym poznacie podstawowe zasady bezpieczeństwa na łodzi, oraz podczas nurkowań. Omówimy również wszystkim zasady organizacji nurkowań w tym regionie oraz nurkowania z pontonu nurkowego. Pierwsze nurkowanie to tzw."check dive" Drugie, nurkowanie to pierwsze nurkowanie z pontonu aby poćwiczyć sposób przejścia z łodzi na zodiak, wyskakiwanie z niego oraz powrót na ponton po nurkowaniach. 
 
Następnie Big Brothers' Islands  - należy do najpopularniejszych i najpiękniejszych, destynacji nurkowych basenu Morza Czerwonego. Mierząca 480 metrów długości, otoczona silnymi nurtami, a mocno wiejące wiatry tworzą wysokie fale - jednym słowem wyzwanie! Na północnym-zachodzie rafa tworzy 300-metrowe wypłaszczenie, malowniczo porośnięte koralowcem, który przyciąga niezliczone gatunki ryb. To w tutejszych głębinach najpewniej, natrafimy na rekiny. A także, możemy spotkać mniej niebezpieczne barakudy, surgeonfish'e.
 
Nurkując na północnej części Wielkiego Brata spotkamy jedną z największych nurkowych atrakcji, mianowicie wrak zatopionego w 1957 roku, statku Aida. Służył on min. w czasie drugiej wojny światowej do militarnego transportu. Przełamany na pół, częściowo spoczywa aż na głębokości 65 metrów, ale również na 30 metrach można eksplorować maszynownię i pozostałości pokładów. U wybrzeży Dużego Brata spoczywa także inny wrak - transportowiec Numidia, który zatonął w 1901 roku. Lata, które upłynęły od katastrofy, pozwoliły naturze przejąć pozostałości statku. Koralowce bujnie obrosły zbutwiałe drewniane resztki, tworząc multikolorowy podwodny, tajemniczy teatr, dostępny na głębokości 20 - 40 metrów. To na tych dwóch jednostkach zaczniemy naszą, wrakową część safari, wykonując łącznie aż 4 nurkowania w tym rejonie. Litlle Brother leży zaledwie 2km od swojego Wielkiego Brata, i pod względem atrakcyjności nurkowań nie ustępuje mu ani na krok. Warunki są niemal identyczne jak na większej z wysp - również należy zachować ostrożność, gdyż silne prądy i spore fale  wymagają skupienia i nurkowego obycia. Jeśli jednak chcemy zobaczyć na żywo pelagiczne zwierzęta, żarłacze białopłetwe, również karanksy, i ławice cesji i lucjanów (snappers), to idealne miejsce.
 
deepartzyber 

Kolejny przystanek na naszej wyprawie to słynne Elphinstone. Jedno z najciekawszych miejsc na nurkowej mapie Egiptu. Zawdzięcza swoją, popularność, położeniu stosunkowo blisko brzegów (26 km na północ od Marsa Alam). Silne prądy uniemożliwiają tu nurkowania nocne, co jednocześnie wpływa na fakt, iż miejsce to, uwielbiają duże ryby tj. rekiny, manty i barakudy. Cudownie obrośnięte koralem ściany, jaskinie i tajemnicze tunele stanowią niezwykle atrakcyjne miejsce do naszych nurkowań. Wykonamy ich tutaj przynajmniej 2. Następnie przeniesiemy się na Abu Dabbab by zakończyć dzień kolejnymi 2 nurkowaniami.

safari nurkowe egipt fot zyber safari wraki egipt


Na deser trafimy w rejon najbardziej kolorowych raf Sataya. Różnorodne formacje rafowe i niespotykana ilość ryb. Ponurkujemy wśród korytarzy, jaskiń, cudownych ogrodów koralowych, popływamy z delfinami (Dolphin House) i żółwiami. Tajemnicze labirynty Malahi oczarują nas magiczną grą świateł. Będziemy mogli skupić się na fotografii podwodnej, a także relaksowi, odprężeniu, towarzyskiej atmosferze. Trasę przygotowaliśmy tak, by każde nurkowanie było inne, niezapomniane, ale przede wszystkim bezpieczne. Część miejsc nurkowych charakteryzuje się brakiem lub słabymi prądami, płytko zagłębionym piaszczystym dnem, z którego wyrastają pojedyncze skały bogato pokryte rafą koralową. W tych miejscach łódź jest zacumowana blisko rafy,  dodatkowo asekurowani jesteśmy pontonami. Niektóre z miejsc nurkowych to nurkowania w dryfcie czyli pchani prądem morskim opływamy wzdłuż rozległej podwodnej ściany. Grupy są tak podzielone by każdy mógł realizować profil odpowiedni dla jego uprawnień, umiejętności, preferencji.

Nasza Łódź safari: STAR JET - sprawdzona załoga - stalowa konstrukcja - duża dzielność morska - 2 osobowe kabiny z indywidualnie sterowaną klimatyzacją - duży, osobny salon - świeże posiłki - rzetelny i sprawdzony kucharz

star jet safari
GWARANCJA ORGANIZATOR TURYSTYKI

CENA SAFARI: (w ogłoszeniu)
CENA ZAWIERA:

• transfery na trasie: lotnisko – statek – lotnisko
• 7 noclegów w dwuosobowych kajutach
• 3 posiłki dziennie, owoce i przekąski na łodzi
• pościel, ręczniki
• AC w kabinach
• opiekę polskiego instruktora nurkowania
• butle nurkowe 12-litrowe DIN + balast na łodzi
• nielimitowane napoje na łodzi: woda, kawa, herbata, napoje gazowane
• 2-4 nurkowań dziennie (łącznie 20 nurkowań)
• ubezpieczenie podróżno - nurkowe AXA,
• wpis do TFG (Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego)


 CENA NIE ZAWIERA:

• wizy egipskiej: 25 USD/EUR (obecnie do końca kwietnia 2021 opłata ta jest zawieszona)
• napiwku dla załogi: 50 EUR/OS
• napiwku dla przewodnika: 10 EUR/OS
• opłaty parkowej, administracyjnej i reef protection: 80 EUR/OS
• obowiązkowego testu na COVID PCR, wykonanego na 72h przed wylotem do Egiptu, z wynikiem negatywnym, przetłumaczonego na język angielki. 
• dodatkowe (opcjonalne) ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy ok 165 zł/os

 
PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ

• wypożyczenia butli 15-litrowej 40 EUR/tydzień
• napełniania butli Nitroxem (nurkowanie: 12 l – 7 EUR lub 15 l – 9 EUR, pakiet safari odpowiednio 75 EUR i 95 EUR)
• wypożyczenia sprzętu nurkowego (sprzęt wypożyczamy w Polsce)
• kontynuacji edukacji nurkowej na kursach zaawansowanych i specjalizacjach

Przedstawiony termin jest orientacyjny. Prosimy o wcześniejszy kontakt przed dokonaniem rezerwacji.
Salida desde:
Warszawa / Poland
Destino:
Marsa Alam / Egypt
Tipo de anuncio:
Viaje de negocios
Duración en días:
7
Plazo de inscripción:
11.03.2024 23:59
Organizador/a:?
Instructor
Páginas visitadas: 9
Código del anuncio: caed7a2d

Comentarios de los participantes

Comentarios del organizador