Wyjazd jaki chcemy Wam zaproponować to miks kilku topowych rejonów nurkowych Filipin. Każdy, zarówno osoba nurkująca jak i nienurkująca znajdzie tam coś dla siebie. Nurkowania na Filipinach nie należą do trudnych.
Głębokości na jakich będziemy nurkować wahają się od 15 do 30m maksymalnie.
Pierwsze miejsce na naszej trasie to Alona Beach. Alona Beach słynie ze spotkań z rekinami młotami oraz super kolorową rafą. Można tam spotkać ławice barakud, sporą ilość żółwi, małych rekinów śpiących w jaskiniach, ściany rafowe z bogatymi koralami i gorgoniami oraz oczywiście sporo zwierzaków makro. Jest to mix różnych typów nurkowań. Bez wątpienia miejsce należące do naszych ulubionych na Filipinach.
Alona Beach poza kurortem nurkowym ma do zaoferowania dużo więcej. Szeroka plaża i niezliczone ilości restauracji sprawie że miejsce to jest super lokalizacją na wakacje i odpoczynek jeśli np komuś nie będzie chciało się nurkować :)
Kolejnym miejscem na trasie naszej wycieczki będzie Dauin mała wioska znajdująca się kilkanaście kilometrów na południe of Dumaguete. Jest to raj dla wszystkich miłośników malutkich stworzeń zamieszkujących rafy. Można tu spotkać ogromne ławice pelagicznych ryb i drobnych stworzeń morskich. Dumaguete zajmuje drugie miejsce na światowej liście "Miejsca Nurkowe Makro" w których rejonie można oglądać niezliczone, niewielkiej budowy zwierzęta morskie. W Dauin można spotkać najdziwniejsze odmiany koników morskich, ośmiornic, Frog fishów, krabów, krewetek i innych przedstawicieli morskich dziwolągów ;)
Mając do dyspozycji 3 nurkowania dziennie będziemy mogli doskonale poznać każdą nawet najbardziej oddaloną rafę rejonu.

Nurkowanie Filipiny - Alona Beach, Dauin Nurkowanie Filipiny - Alona Beach, Dauin Nurkowanie Filipiny - Alona Beach, Dauin Nurkowanie Filipiny - Alona Beach, Dauin 

Nurkowanie Filipiny - Alona Beach, Dauin Nurkowanie Filipiny - Alona Beach, Dauin Nurkowanie Filipiny - Alona Beach, Dauin Nurkowanie Filipiny - Alona Beach, Dauin


Wycieczkę Nurkową na Filipiny zaczynamy od długiego lotu z Polski do Cebu na Filipinach. Na parkingu lotniska Cebu przesiadamy się do busów i jedziemy około 3 godzin wliczając przeprawę promową na wyspę Bohol. Krótko po rejsie przesiadamy się w kolejne busy i jedziemy na południową część wyspy Bohol, w rejon Alona Beach.
W Alonie zakwaterowani będziemy w resorcie Alona Vida Beach Resort w pokojach Delux. Jest to niewielki nadmorski Kurort z basenem w centralnej części dziedzińca, dość ciekawą częścią zieloną i rewelacyjną lokalizacją. Okolica resortu jest bardzo bogata w restauracje, bary i szeroką miłą plażę. Idealne warunki na odpoczynek w ciągu dnia i imprezę w doborowym towarzystwie wieczorną porą. Okolica jest idealna na wszystkie atrakcje wodne i relaksacyjne o jakich można sobie pomyśleć na wakacjach.
Jednym z powodów dla których zatrzymujemy się w tym miejscu to przepiękne plaże i lokalizacja kurortu tuż przy krawędzi wody.


Pierwszy dzień naszego pobytu to relaks i odpoczynek po dość długiej podróży. Kolejne dni poświęcimy na nurkowania. Dziennie będziemy robić około 3 nurkowań z nurkowaniem nocnym jako opcja dla chętnych. Każdego ranka zaraz po śniadaniu będziemy wypływać na 2 nurkowania po czym wrócimy do resortu na małą przerwę/lunch i wypływamy na jedno ostatnie tego dnia nurkowania. Dla chętnych istnieje możliwość nurkowania nocnego. Warto skorzystać minimum raz !
Po 4 dniach nurkowych zrobimy sobie przerwę. Część osób będzie mogła odpocząć np na hamaku a ci którzy odpoczynek mają w nosie mogą wybrać się z resztą grupy na wycieczkę w kierunku czekoladowych wzgórz. W programie wycieczki jest przystanek w miejscu widokowym tuż przy ciekawym paśmie górskim które przy odpowiednim świetle wygląda jak tabliczka czekolady. Pojedziemy na lokalny rynek, zatrzymamy się w jednym z większych miejsc okolicy. Zobaczymy park w którym mieszkają najmniejsze małpy świata a na lunch wybierzemy się dość dużą barką którą popłyniemy w dół rzeki Loboc. Będziemy jeść i podziwiać okoliczną przyrodę.
Kolejny dzień to wykwaterowanie i transfer w kierunku wioski Dauin i kurortu Pura Vida Beach Resort na wyspie Negros.
 
 

Ciekawą propozycją transferu do nowej lokalizacji jest "Nurkowanie Transferowe" :) Pakujemy tylko rzeczy osobiste do walizek a sprzęt nurkowy pozostawiamy w skrzynkach nurkowych tak jak go dotychczas zostawialiśmy kończąc nurkowanie. Na trasie do Dauin zrobimy dwa bardzo fajne nurkowania rafowe. Czyli nie marnując czasu na "pusty przelot" w drodze do kolejnego miejsca robimy dwa bardzo fajne nurkowania. Około pory obiadowej dobijamy do Dauin i zakwaterowujemy się w Pura Vida Beach Resort.
Kurort Pura-Vida powinien przypaść wszystkim do gustu. Zakwaterowani będziemy w domkach zbudowanych z bambusa o dość wysokim standardzie. Każdy domek wyposażony jest w część mieszkalną z łóżkami przykrytymi moskitierą, tarasem oraz łazienkę z ciepła i zimną wodą. Dauin jest spokojnym miejscem. W przeciwieństwie do Alona Beach to rejon gdzie można spokojnie oddać się kontemplacji i nurkowaniom. Resort położony jest tuż przy plaży z basenem i beach barem na skraju wody. Resort należy do miejsc o podwyższonym standardzie. przekonacie się sami :)

Do Dauin jedziemy głównie na nurkowanie Makro. Jest to drugie zaraz po Indonezyjskim Lembeh miejsce nurkowe na świecie gdzie można spotkać najwięcej, najdziwniejszych zwierząt morskich. Mnogość życia może zaskoczyć niejednego nurka. Od dziwacznych frogfish, koników morskich przez ośmiornice, kolorowe krewetki i kraby oraz langusty po niespotykane gatunki ryb. Jest to idealne miejsce dla fotografów którzy swoimi zdjęciami chcą zadziwić niejedną osobę.
W Pura-Vida Beach Resort spędzimy 6 nocy. Mając do dyspozycji 3 nurkowania dziennie możemy bez problemów poznać wszystkie atrakcje miejsca.
Uwaga! na północ od Dauin znajduje się miejsce w którym dawno dawno temu pewien rybak poznał i zaprzyjaźnił się w rekinem wielorybim, karmiąc go regularnie oswoił olbrzyma. Obecnie w rejon Oslob przypływa nie jeden a często kilka, kilkanaście rekinów wielorybich. Miejsce stało się bardzo sławne i dostępne dla płetwonurków. Codziennie do godzin przedpołudniowych istnieje możliwość i 100% pewność nurkowania z minimum 1 rekinem wielorybim. Będąc na miejscu w Dauin postaramy się zrobić rezerwację na to wyjątkowe nurkowanie.

 


W sumie podczas naszego wyjazdu mamy zakontraktowane 26 nurkowania z opcją dokupienia dowolnej ich liczby ale nie więcej niż 4 dziennie.

Ramowy program wyjazdu:

09 maj - wylot z Polski w kierunku Cebu.
10 maj - lądujemy w Cebu, transfer do Alona Beach
11 maj - relaks przy plaży, odpoczynek
12 maj - nurkowanie i popołudniowy odpoczynek
13 maj - nurkowanie i popołudniowy odpoczynek
14 maj - nurkowanie i popołudniowy odpoczynek
15 maj - nurkowanie i popołudniowy odpoczynek
16 maj - wycieczka na czekoladowe wzgórza (opcja)
17 maj - wykwaterowanie z Alona Beach, dwa nurkowania w drodze do Dauin
               zakwaterowanie w Pura-Vida Beach Resort
18 maj  - nurkowanie i popołudniowy odpoczynek
19 maj - nurkowanie i popołudniowy odpoczynek
20 maj - nurkowanie i popołudniowy odpoczynek
21 maj - nurkowanie i popołudniowy odpoczynek
22 maj - odpoczynek, relaks przed wylotem
23 maj - wykwaterowanie, transfer na lotnisko
24 maj - lądowanie w Polsce.

Cena zawiera:

Koszt wyjazdu:
cena w ogłoszeniu - koszt osoby nurkującej zakwaterowanej w pokoju dwu osobowym
w tym  3'600 PLN - bilet lotniczy na trasie wycieczki

 • bilet lotniczy na pełnej trasie wyjazdu
 • wszystkie transfery pomiędzy lotniskiem i wyspami kurortów
 • 7 noclegów w Alona Vida Beach Resort w pokoju typu DELUX ze śniadaniem
 • 6 noclegów w Dumaguete w pokojach typu Standard ze śniadaniem
 • napoje woda, kawa, herbata w resorcie i łodzi
 • przekąski owoce na łodzi
 • 9 dni nurkowych z łodzi po 3 nurkowania dziennie w sumie 26 nurkowania
 • ołów i butla z powietrzem na każde nurkowanie
 • opieka instruktora oraz przewodnika nurkowego

ubezpieczenie KL i NNW

Zerknij w zakładkę "Opcjonalne" aby poznać inne wersje zakwaterowania i opcje wyjazdu.

 Cena nie zawiera:

 • ubezpieczenia nurkowego
 • opłaty lotniskowej przy wylocie z Filipin: koszt ok. 18 USD płatne na lotnisku.
 • opłat za nurkowanie w rezerwacie nurkowym. Opłaty w zależności od miejsc w jakich będziemy nurkować, np:
 •  * ok 4 euro dziennie w rejonie Alona Beach
 •  * ok 3,4 euro za każde nurkowanie w Dauin
 • wydatków własnych
 • wyżywienia oprócz śniadania w resorcie.
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • wycieczek fakultatywnych np na "Wzgórza Czekoladowe" ok 60-90 euro w zależności od wersji

Opcje:

1'100 euro - za osobę nie nurkującą zakwaterowaną w pokoju dwu osobowym
1'120 euro - za osobę nurkującą zakwaterowaną jako trzecia w pokoju dwu osobowym
   475 euro więcej - za zakwaterowanie w pokoju jedno osobowym.

Istnieje możliwość podwyższenia standardu zakwaterowania o:
130 euro więcej za osobę w pokoju Delux w Alona Beach i Delux w Dauin
300 euro więcej za osobę w pokoju Delux w Alona Beach i Suit w Dauin

Powyższa wycena podwyższonego standardu zakwaterowania dotyczy pokoi dwu osobowych. W przypadku pokoi jednoosobowych należy przyjąć dwukrotność kwot.

O różnice standardów zakwaterowania proszę pytać nas bezpośrednio przez formularz kontaktowy

W Alona Beach nie ma możliwości wykupienia dodatkowego wyżywienia poza oferowanym śniadaniem. Głównie spowodowane jest to brakiem restauracji w resorcie i niezliczoną ilością restauracji w okolicy.
W Dauin resort oferuje wersję wyżywienia Half Board za około 17 euro i Full Board za około 30 euro.

Warunki:

 • Wypełnienie i podpisanie dokumentów: umowa zgłoszeniewarunki uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • Wpłata kwoty rezerwacji, reszta najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem imprezy
 • Posiadanie ważnego paszportu – minimum 6 miesięcy od momentu powrotu z wyjazdu
 • posiadanie uprawnień nurkowych OWD z min 10 zalogowanymi nurkowaniami do czasu wyjazdu.