Unisciti a una comunità fidata di subacquei autorizzati, istruttori subacquei, archeologi subacquei e cacciatori di avventure. Crea un account gratuito!

Płetwonurek KDP/CMAS * (P1)

Kurs dla początkujących - wakacje - 7dni Augustów

Data d'inizio: 24.04.2021

Prezzo del corso: Accedi.

Prezzo di prenotazione: 0 PLN

Il processo di registrazione è finito. Se sei interessato, ti preghiamo di contattare direttamente l'organizzatore.

Zapraszamy na podwodną przygodę! Podczas podstawowego kursu płetwonurkowego zapoznasz się z zasadami bezpiecznego  nurkowania i zdobędziesz wystarczającą wiedzę i umiejętności praktyczne do nurkowania z wykorzystaniem sprzętu nurkowego.

Wymagania wstępne:

Aby wziąć udział w kursie należy:

 • Ukończyć 14 lat ( w przypadku osób poniżej 18 roku życia, należy przedstawić zgodę obydwojga rodziców/ opiekunów prawnych)
 • Posiadać umiejętność pływania
 • Posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania lub wypełnić kwestionariusz medyczny bezpośrednio przed kursem potwierdzający dobry stan zdrowia
 • Posiadać ubezpieczenie NNW

Program  szkolenia:

 • Część teoretyczna:  9 godzin wykładów 
 • Część praktyczna: 27 godzin zajęć praktycznych, w tym 9 nurkowań lub szkolenie basenowe oraz 7 nurkowań w wodach otwartych, o łącznym czasie pobytu pod wodą minimum 120 minut

Kurs może być realizowany w czterech wariantach:

 • Stacjonarny: 4-5 dni ciągłego szkolenia
 • Weekendowy: 2 weekendy
 • Indywidualny: dowolne dni

Uzyskiwane uprawnienia:

 • Pozwalają na nurkowanie rekreacyjne z wykorzystaniem sprzętu powietrznego do głębokości 20 m z partnerem o minimum równorzędnych uprawnieniach
 • są ważne w Polsce i na całym świecie
 • są potwierdzone międzynarodowym certyfikatem

 Materiały szkoleniowe i pomoce dydaktyczne:

 • Tabele dekompresyjne do planowania nurkowań rekreacyjnych
 • Slajdy szkoleniowe
 • Kompletny sprzęt nurkowy podczas trwania kursu

Dokumenty:
Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje:

 • książeczkę płetwonurka wraz z wpisem
 • logbook
 • międzynarodowy certyfikat P1 KDP/CMAS*
 • Podręcznik

 Dalszy rozwój:

Podstawowy kurs płetwonurkowania jest pierwszym krokiem. Ukończenie tego kursu daje szerokie możliwości rozwoju nurkowego. Mając stopień Płetwonurka KDP/CMAS P1 można przystąpić do kursów specjalistycznych rozwijających wiedzę i umiejętności płetwonurka w sposób kompletny, tj. do kursów: nurkowania w nocy (PNO), nawigacji podwodnej (PNA), nurkowania w suchym skafandrze(PSS), nurkowania z wykorzystaniem nitroksu(PN1), nurkowania w morzu i na wrakach(PWM), nurkowania pod lodem (PPL)i nurkowania dekompresyjnego (PE i P2).

Terminy:

Ustalamy indywidualnie, zgodnie z Waszym życzeniem. U nas każdy kurs jest vip-owski, czyli to my dostosowujemy się do Was :)

Do ceny kursy należy doliczyć koszt certyfikatu CMAS KDP PTTK. - więcej szczegółów pod numerem telefonu lub email "wyslij wiadomość"

Zakwaterowanie:

Na czas prowadzonych kursów możemy zapewnić zakwaterowanie w naszym obiekcie Villa Marina w Augustowie. Dostępność pokoi oraz terminy - pod numerem telefonu lub  przez kontakt mailowy "wyślij wiadomość".

 

 

Nasza lokalizacja i jeziora w których szkolimy:

AUGUSTÓW – to wodna stolica północno-wschodniej Polski. Dzięki Centrum Nurkowemu Adriatic uroki Augustowa mogą podziwiać płetwonurkowie z całej Polski. Profesjonalna baza nurkowa Cn Adriatic w Augustowie zlokalizowana w Villi Marina jest jedyną bazą nurkową w tym rejonie.

W samych granicach administracyjnych Augustowa znajduje się 9 jezior, ale nurkować w zasadzie można w kilkunastu – w samym Augustowie bądź w pobliżu Augustowa. Wybór akwenu podyktowany zawsze jest najlepszymi w danym momencie warunkami.

· Jezioro Necko o powierzchni 400 ha należy do typu polodowcowych jezior rynnowych. Jezioro ma dość dobrze rozwiniętą linię brzegową, w większości (70%) porośniętą lasem, z licznymi piaszczystymi plażami. Maksymalna głębokość to 25 m.

· Jezioro Białe o powierzchni 476,6 ha, nazywane jest też: Białe Augustowskie. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta z licznymi zatokami (Orzechówka, Tartaczna, Wierszowiec) i półwyspami (Pień, Dąbek, Lisi Ogon). Brzegi są w większości wysokie i suche, porośnięte lasem sosnowym. Na jeziorze znajdują się wyspy. Maksymalna głębokość dochodzi do 30 m. Idealne do nurkowań nocnych i podlodowych. Na głębokości do 20 metrów znajduje się przepiękny wrak barki. Od 5 do 15metrów znajdują się platformy szkoleniowe oraz tory przeszkody.

 

Organizzazione:
CMAS KDP PTTK - Komisja Działalności Podwodnej
WWW:
https://cmas.pl
Durata dell'allenamento in giorni:
6
Modalità del corso:
giorno per giorno
La data di fine dell'iscrizione:
17.04.2021
Organizzatore:?
Posizione
loading map, please wait...

Paese: Poland
Città: Augustów
Coordinate: (53.851133, 22.976174)

Visualizzazioni di pagina: 131
Codice dell'annuncio: dgaa7c4p

Commenti dei partecipanti

Commenti dell'organizzatore