Rejoignez une communauté de confiance de plongeurs autorisés, d'instructeurs de plongée, d'archéologues sous-marins et de chasseurs d'aventure. Créez un compte gratuit!

Open Water Diver

Kurs nurkowania Open Water Diver - młodzieżowy

Date de début: 22.05.2021

Prix du cours: Connectez-vous.

Prix de la réservation: 0 PLN

La date des entrées est depassée. Si vous êtes intéressé, contactez directement l'organisateur.

Open Water Diver - nurek wód otwartych (pierwszy stopień)

Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne, 5 modułów basenowych i 5 nurkowań na wodach otwartych. W związku ze specyfiką polskich wód zalecamy kursy w suchym skafandrze, na który kursant otrzymuje automatycznie dodatkowy certyfikat. Certyfikat OWD uprawnia do nurkowań do głębokości  20 m ASTD . Minimalne wymagania to ukończone 10 lat, umiejętność pływania i dobry stan zdrowia. Niezależnie od wielkości grupy zajęcia na wodach otwartych odbywają się w stosunku 1 instruktor na 2 kursantów.

Jak wygląda rozkład kursu Open Water Diver?

  1. Spotkanie w centrum, wypełnienie dokumentów rejestracyjnych, wpłata zaliczki w wysokości 50% wykład teoretyczny/film z zakresu teorii nurkowania, bezpieczeństwa, standardów i sprzętu.
  2. Zajęcia basenowe rozłożone na 2 lub 3 spotkania, podczas których kursanci uczą się podstawowych umiejętności i komunikacji pod wodą. Na zajęciach sukcesywnie rozszerzana i utrwalana jest również wiedza teoretyczna.
  3. Zajęcia na wodach otwartych. W ramach kursu w naszym centrum robimy standardowo o jedno nurkowanie więcej, czyli zamiast 4  nurkowań wynikających ze standardów każdy kursant zalicza 5 nurkowań szkoleniowych. Maksymalna ilość nurkowań jednego dnia wynosi 3. W przerwach pomiędzy nurkowaniami rozpalamy grilla i zażywamy kąpieli wodnych lub słonecznych. Każde nurkowanie poprzedza krótka teoria i szczegółowe omówienie planu nurkowania.
  4. Na zakończenie kursu spotykamy się przy kawie i małym co nieco na egzaminie teoretycznym w postaci testu. Jest to też czas na uzupełnienie ewentualnych braków. Latem na zajęcia teoretyczne udostępniamy nasz nurkowy ogródek, a zimą grzejemy się w naszej sali kominkowej. Po napisaniu testu i uiszczeniu pozostałej należności wypełniamy dokumenty certyfikacyjne. Certyfikat wydawany jest dożywotnio i upoważnia do nurkowania na całym świecie w zakresie właściwym dla danego poziomu wyszkolenia.

Po ukończeniu kursu zapraszamy na wspólne cotygodniowe nurkowania w pobliskich akwenach wodnych oraz na wspólne wyprawy nurkowe. 

Ile to zajmie czasu?

Intensywny kurs można zrealizować nawet w ciągu 4 dni - zajęcia odbywają się wówczas od rana do wieczora. W praktyce jednak zwykle zajmuje ok. miesiąca, w zależności od dyspozycyjności kursanta. Ćwiczenia basenowe prowadzimy w piątki. Do opanowania wszystkich umiejętności potrzeba minimalnie 2 spotkań na pływalni. Zajęcia na wodach otwartych odbywają się w weekendy. W jednym dniu można wykonać do 3 nurkowań kursowych. Możliwe jest też indywidualne dopasowanie spotkań do możliwości kursanta - w tym w godzinach porannych

Czy trzeba posiadać własny sprzęt?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Oczywiście najlepiej nurkuje się we własnym dlatego zachęcamy do posiadania przynajmniej ABC nurkowego czyli maski i płetw, ale na kurs OWD gwarantujemy kompletny sprzęt w cenie kursu (włącznie z suchym skafandrem)

Ile to będzie kosztować?

Kurs OWD w mokrej piance (na życzenie) - cena w ogłoszeniu - podręcznik, certyfikat i logbook w cenie

Kurs OWD w suchym skafandrze - + 300zł - 2 certyfikaty, 2 podręczniki i logbook w cenie

Czy są jakieś dodatkowe ukryte koszty?

Nie ukrywamy żadnych opłat i nie wymuszamy ich podczas kursów. Każdy kandydat na nurka musi się liczyć z oczywistymi opłatami za wstępy na baseny czy zbiorniki wodne np. Jaworzno (bilet wstępu 40 zł/os. za dzień). Nie gwarantujemy dowozu na miejsca nurkowe, ale minimalizując koszty przejazdów i opłat za autostrady jedziemy często jednym samochodem robiąc zrzutkę na paliwo.

Organisation:
ASTD - Association of Sport and Technical Divers
WWW:
http://www.astd.com.pl
Durée de la formation en jours:
5
Mode de cours:
jour par jour
Date de fin d'inscription:
16.05.2021
Organisateur:?
Localisation
loading map, please wait...

Pays: Poland
Ville: Siemianowice Śląskie
Les coordonnées: (50.326431, 19.029571)

Nombre d'affichages: 158
Le code de pub: eabc27qd

Commentaires des participants

Commentaires de l'organisateur