Październik - grudzień to okres w którym istnieje duża szansa na spotkanie humbaków oraz wielorybów. Aż trudno wymienić wszystkich mieszkańców wód Galapagos. Okres jesieni charakteryzuje się również dużą ilością pojawiających się tam rekinów wielorybich, mant, delfinów oraz innych stworzeń morskich głębin. Dla tych którzy uważają, że są to puste słowa zachęcam do obejrzenia filmu z tygodniowego pobytu Darka Sepioło FILM oraz ciut mniej profesjonalnego z mojego wyjazdu FILM :-)

Na safari wybieramy się łodzią Humbolt Explorer, która przygotowana jest do obsługi 16 osób. Łódź podzielona jest na 4 pokłady z pokładem słonecznym, grillem, barem i jacuzzi na dachu. Humbolt Explorer to łódź o wysokim standardzie wykończenia i przygotowania do nurkowania. Łódź posiada wszystkie atrybuty, aby wyjazd upłynął w miłej i luksusowej atmosferze. Zaczynając od ciepłych ręczników serwowanych dla zmarzniętych nurków i kończąc na szerokim menu. Na pokładzie środkowym umieszczone są 2 kabiny i 6 pozostałych na pokładzie mieszkalnym. Każda kabina wyposażona jest w prywatną łazienkę, telewizor i kilka szafek, a także indywidualną klimatyzacją.
Naszą przygodę zaczynamy od lotu do Guayaquil w Ekwadorze położonego nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowani będziemy w Unipark by Oro Verde Hotel, hotel znajduje się tuż obok Parku Iguan. Nasz przystanek to w dużej mierze bufor bezpieczeństwa po długim locie i aklimatyzacja w nowej strefie czasowej, ale również świetny moment na poznanie bardzo rozwiniętego miasta Ekwadoru. Hotel w którym się zatrzymujemy usytuowany jest w samym centrum miasta. Dogodna lokalizacja sprawi, że zawsze będziemy mieli dużo do zwiedzania i aktywnego spędzania wolnego czasu. W Guayaquil byliśmy już kilka razy, dobrze Was po nim oprowadzimy.


Po całodziennym zwiedzaniu miasta, następnego dnia przed południem, wykwaterowujemy się z hotelu i jedziemy na lotnisko, w drogę do San Cristóbal na Galapagos.
W San Cristóbal przesiadamy się na łódź, zajmujemy swoje kabiny, jemy obiad i po krótkim odpoczynku robimy jedno nurkowanie sprawdzające sprzęt i nasze umiejętności. Podczas tygodniowego pobytu na łodzi zwiedzimy najciekawsze miejsca nurkowe Galapagos wliczając wyspę Wolf i Darwin. Darwin i Wolf są najbardziej wysuniętymi wyspami Galapagos do których można dotrzeć wyłącznie mieszkalną łodzią safari. Są to bez wątpliowści kultowe miejsca nurkowe świata. Wyjazd, który Wam oferujemy przygotowywany był już dwa lata temu! Aby zorganizować nurkowania w najlepszym sezonie nurkowym rezerwację łodzi musieliśmy wykonać z  niespotykanie długim wyprzedzeniem. Wierzymy, że będzie to strzał w dziesiątkę i pod wodą zobaczymy wszystkich przedstawicieli morskich stworów.

Październik - listopad to okres w którym najwięcej jest tam rekinów wielorybich, delfinów, mant, rekinów młotów, tuńczyków i wielu wielu innych ssaków i ryb. Samice rekinów wielorybich podobno w tym okresie przybywają na Galapagos, aby oddać na świat swoje potomstwo. Nikt jeszcze nie widział narodzin, ale naukowcy gorąco wierzą że gdzieś tam pod powierzchnią wody coś się dzieje co sprawia że w listopadzie przypływa ich aż tak dużo. Dodatkową atrakcją wyspy Darwin są zamieszkujące tamten region rekiny młoty, które przypływają w setkach sztuk. Rekiny Młoty zaliczają się do bardzo płochliwych zwierząt, ale przy odrobinie samodyscypliny można ich oglądać w olbrzymich stadach.

Galapagos można opisywać godzinami lub pojechać i zobaczyć to na własne oczy.
Dla każdego nurka to bez wątpienia prawdziwa "wisienka na torcie" miejsc nurkowych świata.
Nurkowania na Galapagos należą do trochę bardziej wymagających, dlatego aby uczestniczyć w wyjeździe musisz posiadać minimum AOWD z uprawnieniami Nitorx włącznie.
Mogą, ale nie muszą pojawić się tam prądy. Zazwyczaj są to te pływowe, które raczej bujają na lewo i prawo tuż przy powierzchni i nieco głębiej się uspokajają. Mogą się pojawić również te silniejsze, ale z chwilą ich wystąpienia nurkowania organizowane są w kierunku prądu, a nie przeciwnie. Temperatura wody w okresie listopada będzie w okolicach 25-28st. Ostateczne potwierdzenie temperatur prześlemy do uczestników na tydzień przed wyjazdem. Bliżej San Cristóbal, czyli głównego lądu Galapagos, temperatury mogą być niższe - około 17-20st. Mając potwierdzenie na tydzień - dwa wcześniej lepiej się przygotujemy i zabierzemy odpowiedni skafander.
Podczas tygodniowego safari zaplanowaliśmy od 2 do 4 nurkowań dziennie w zależności od miejsca i trasy rejsu. W planie wycieczki ujęliśmy również wycieczki lądowe.  Na początku i pod koniec naszego rejsu odwiedzimy dwie wyspy zamieszkiwane głównie przez ptaki, foki, galapagoskie żółwie oraz iguany.
Poniżej znajdziesz szczegółowy plan którego będziemy się trzymać podczas naszego rejsu. Oczywiście jak to na morzu bywa może on ulec zmianie ze względów pogodowych.


  9 lis - poranny lot z Polski w kierunku Guayaquil. Transfer, zakwaterowanie w hotelu.
10 lis - czas wolny, zwiedzanie miasta.
11 lis - transfer na Galapagos. Wylot z Guayaquil do San Cristobal, zakwaterowanie na łodzi,
            Lunch, briefing jedno nurkowanie sprawdzające
12 lis - 2 nurkowania przed południem w Pura Carrin. Popołudniowa wycieczka na wyspę North Seymour.
            Późnym popołudniem podróż na wyspę Wolf
13 lis - 4 nurkowania na wyspie Wolf
14 lis - 4 nurkowania 2 na wyspie Wolf i 2 na wyspie Darwin
15 lis - 4 nurkowania na wyspie Darwin
16 lis - 3 nurkowania na wyspie Wolf
17 lis - 2 nurkowania na w rejonie Cousin's Rock. Wycieczka lądowa na Santa Cruz
18 lis - wykwaterowanie z łodzi. Powrót do Polski lub kontynuacja wycieczki

 

Żegnamy tych którzy kończą wycieczkę w Ekwadorze, a tych którzy chcę jeszcze z nami pobyć zapraszamy na około tygodniowe zwiedzanie okolic Quito.

Po bogatej w emocje wycieczce na Galapagos, II część naszej przygody zorganizujemy w okolicach Quito. Quito jest pięknie położoną stolicą Ekwadoru na wysokości 2850 metrów. To wyżej niż nasze polskie Rysy. Nad miastem góruje olbrzymi wulkan Pichincha. Quito to świetne miasto zarówno na imprezę jak i do zwiedzania. Quito jest doskonałym miejscem na zorganizowanie wycieczki poza stolicę. Do wyboru jest naprawdę wiele. Naszą wycieczkę zaczniemy od zwiedzania miasta. Jest tam sporo atrakcji godnych polecenia takich jak Panecillo, Basilica, kościół San Francisco rynek główny i miejsca widokowe w tym krater Pululahua’s. To będzie intensywny dzień pełen zwiedzania i pieszych wycieczek uliczkami miasta. W Quito zatrzymamy się w Hotelu City Art Silberstein.


Kolejny dzień zaplanujemy nieco inaczej, przepakujemy nasze torby i zabierzemy tylko to co przyda się nam na kolejne dwa dni zwiedzania. Wcześnie rano po śniadaniu wybieramy się na wycieczkę w rejon wulkanu i parku narodowego Cotopaxi. W planie naszej wycieczki będą wycieczki piesze oraz rowerowe w około masywu wulkanu. Cotopaxi jest jednym z wyższych aktywnych wulkanów świata. Jego wierzchołek sięga 5897m npm. Raczej nie wejdziemy na szczyt :-) skupimy się na części jego podstawy i punktach widokowych rejonu parku. Zakwaterowanie w Papagayo Sur Hacienda
Kolejny dzień, kolejne przygody. Tym razem rejon BAÑOS z kraterem QUILOTOA, cudowne widoki i piesze wycieczki. Pierwszy przystanek to kanion Cañón del Río Toachi niesamowite miejsce widokowe poszarpanego terenu widziane z dość dużej wysokości miejsca widokowego. Nieco później rynek Saquisilí i transport w niesamowicie położone jezioro krateru QUILOTOA. W rejon krateru wybierzemy się pieszo lub opcjonalnie wynajmując osiołki :) Na koniec dnia zakwaterowujemy się w hotelu La Florest. Rejon BAÑOS jest atrakcyjnym turystycznie miejscem więc tak szybko z niego nie wyjeżdżamy korzystając z dodatkowych atrakcji miejsca i dość rwącej rzeki wybierzemy się na rafting a nieco później w rejon wodospadu Pailón del Diablo. Po ekstremalnych doznaniach kierujemy się do naszego pierwszego z listy hotelu w Quito.
Następnego dnia już nieco mniejsze tempo :) Dzień zaczynamy od zakupów upominków na lokalnym rynku w OTAVALO, później wycieczka do Condor Park gdzie zaznajomimy się z żyjącymi w Ekwadorze ptakami. Nie będziemy ich oglądać jedynie w klatkach! Zobaczymy również bardzo ciekawy pokaz ich umiejętności na specjalnie przygotowanej do tego celu scenie. W drodze powrotnej do Quito zatrzymamy się jeszcze przy kilka zdjęć przy wodospadzie Peguche. Następnego dnia kończymy naszą podróż i wracamy do Polski

Szczegółowy plan II części wyprawy do Ekwadoru znajduje się poniżej.

18 lis - lądowanie w Quito; zakwaterowanie; zwiedzanie miasta
19 lis - wykwaterowanie; transfer w rejon wulkanu Cotopaxi; wycieczki pieszo-rowerowe
20 lis - wycieczka w rejon krateru Quilotoa
21 lis - wycieczka w rejon Banos, raftng; powrót do Quito
22 lis - wycieczka do rejonu Otovalo; Condor park i wodospad Peguche
23 lis - poranny lot do Polski
24 gru - lądowanie w Polsce około 13:30

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej wyprawie proszę zarejestruj si wypełniając wszystkie wymagane pola.
Zaliczkę możesz wpłacić dopiero po konsultacjach z nami.
Czekamy na twoje zgłoszenie :)

 

5'900 USD - cena za osobę nurkującą zakwaterowaną w kabinie/pokoju 2 osobowym.
7'594 PLN - łączna cena biletów na pełnej trasie wyjazdu (aktualna na 20.05.2019)

  • bilety lotnicze na trasie wyjazdu Polska - Ekwador - Polska
  • bilet lotnicy na trasie Guayaquil - San Cristóbal - Quito
  • transporty lotniskowe w Guayaquil
  • transfer lotniskowy w San Cristóbal
  • zakwaterowanie na 2 doby w Guayaquil.
  • śniadania w hotelu
  • zakwaterowanie na łodzi (7 noclegów, 8 dni)
  • 3 posiłki dziennie plus przekąski między nurkowaniami na łodzi
  • Napoje alkoholowe i bezalkoholowe (alkohole "premium za dodatkową opłatą zgodnie z cennikiem w barze)
  • 2 - 4 nurkowania dziennie
  • butla nurkowa i ołów
  • przewodnik nurkowy

820 USD - cena za II część wycieczki lądowej

  • transfery lotniskowe
  • zakwaterowanie w pokojach dwu osobowych zgodnie z opisem powyżej
  • śniadania oraz obiady na trasie wycieczki
  • transport prywatnym busem zgodnie z opisem atrakcji powyżej
  • bilety wejścia do miejsc zgodnie z opisem powyżej
  • przewodnik

Koszty nie zawarte I etapie wycieczki:

  • posiłek ostatniego dnia pobytu na Galapagos po śniadaniu
  • opłata Park Narodowy Galapagos 100 USD
  • opłata tranzytowa na Gapapagos 20 USD
  • dopłata paliwowa 150 USD (jeśli koszt paliwa wzrośnie)
  • sprzęt nurkowy poza butlą i ołowiem
  • butli napełnianych nitroxem
  • ubezpieczenia turystyczno-nurkowego
  • napiwków
  • zakwaterowanie i transfery ostatniego dnia w Quito (25/26 listopad) dla osób nie biorących udziału w II części wycieczki. (rekomendowane zakwaterowanie bezpieczeństwa przed długim powrotem do polski)

Koszty nie zawarte w II części wycieczki:

  • kolacje oraz napoje do wszystkich posiłków
  • dodatkowe koszty opcjonalnych atrakcji np transport osłami w rejon Quilotoa, huśtawka itd...