Join a trusted community of licensed scuba divers, diving instructors, underwater archaeologists, and adventure hunters. Create a free account!

Zaawansowany Płetwonurek Nitroksowy (PN2)

Kurs techniczny Advanced Nitrox CMAS - Augustów

Start date: 13.06.2020

Course price: Log in.

Reservation fee: Log in.

Sign up is over. If you are interested, please contact the organizer directly.

Zaawansowany Płetwonurek Nitroksowy PN2

 

Zaawansowane nurkowanie z użyciem nitroksu pozwoli Ci wkroczyć pełną parą na ścieżkę nurkowań technicznych. Głębokie nurkowania staną się bezpieczniejsze, z uwagi na fakt, że podczas dekompresji wykorzystasz mieszaninę o dużej zawartości tlenu (powyżej 40%) skracając w ten sposób znacznie wymagany czas dekompresyjny. Podczas kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie z użyciem butli bocznej, w której znajdować się będzie Twoja mieszanina dekompresyjna. 

Wymagania wstępne:

Aby wziąć udział w kursie należy:

 • Ukończyć 18
 • Posiadać stopień P2 KDP/CMAS ** lub równorzędny stopień innych organizacji
 • Posiadać stopień Płetwonurka Nitroksowego PN1 KDP/CMAS  lub równorzędny stopień innych organizacji
 • Posiadać zalogowane 25 nurkowań po uzyskaniu stopnia P2, w tym minimum 5 nurkowań nitroksowych
 • Posiadać stopień PZB- Twin Set Diver
 • Posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nurkowania
 • Posiadać ubezpieczenie NNW

Program  szkolenia:

 • Część teoretyczna:6 godzin wykładów 
 • Część praktyczna:3 godziny zajęć praktycznych, w tym 3 nurkowania o łącznym czasie minimum 60 minut  i ciśnieniu parcjalnym tlenu w mieszaninie głównej maksymalnie 1,4 ata oraz 1,6 ata w mieszaninie dekompresyjnej. 

Uzyskiwane uprawnienia:

 • do nurkowań z 1 butlą boczną, w której znajduje się mieszanina nitroksowa o zawartości tlenu powyżej 40%  będąca gazem dekompresyjnym.
 • są ważne w Polsce i na całym świecie
 • są potwierdzone międzynarodowym certyfikatem
 • są wymagane przed przystąpieniem do kursu Płetwonurek Trimiksowy Normoksyczny KDP/CMAS PT1.

Materiały szkoleniowe i pomoce dydaktyczne:

 • Slajdy szkoleniowe
 • Specjalistyczny sprzęt nurkowy – wymagany podczas trwania kursu

Dokumenty:

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje:

 • Wpis do książeczki płetwonurka
 • certyfikat Płetwonurka Trimiksowego  KDP CMAS (PT1)

Dalszy rozwój:

Ukończenie tego kursu daje możliwość dalszego rozwoju nurkowego na ścieżce technicznej. Mając stopień Płetwonurka KDP/CMAS PN2 można przystąpić do kursów trimiksowych– Płetwonurek Trimiksowy Normoksyczny PT1, a następnie Zaawansowany Płetwonurek Trimiksowy KDP/CMAS PT2.

Terminy:

Ustalamy indywidualnie, zgodnie z Waszym życzeniem. U nas każdy kurs jest vip-owski, czyli to my dostosowujemy się do Was :)

 

Do ceny kursy należy doliczyć koszt certyfikatu CMAS KDP PTTK. - więcej szczegółów pod numerem telefonu lub email "wyslij wiadomość"

Zakwaterowanie:

Na czas prowadzonych kursów możemy zapewnić zakwaterowanie w naszym obiekcie Villa Marina w Augustowie. Dostępność pokoi oraz terminy - pod numerem telefonu lub  przez kontakt mailowy "wyślij wiadomość".

 

Nasza lokalizacja i jeziora w których szkolimy:

AUGUSTÓW – to wodna stolica północno-wschodniej Polski. Dzięki Centrum Nurkowemu Adriatic uroki Augustowa mogą podziwiać płetwonurkowie z całej Polski. Profesjonalna baza nurkowa Cn Adriatic w Augustowie zlokalizowana w Villi Marina jest jedyną bazą nurkową w tym rejonie.

W samych granicach administracyjnych Augustowa znajduje się 9 jezior, ale nurkować w zasadzie można w kilkunastu – w samym Augustowie bądź w pobliżu Augustowa. Wybór akwenu podyktowany zawsze jest najlepszymi w danym momencie warunkami.

· Jezioro Necko o powierzchni 400 ha należy do typu polodowcowych jezior rynnowych. Jezioro ma dość dobrze rozwiniętą linię brzegową, w większości (70%) porośniętą lasem, z licznymi piaszczystymi plażami. Maksymalna głębokość to 25 m.

· Jezioro Białe o powierzchni 476,6 ha, nazywane jest też: Białe Augustowskie. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta z licznymi zatokami (Orzechówka, Tartaczna, Wierszowiec) i półwyspami (Pień, Dąbek, Lisi Ogon). Brzegi są w większości wysokie i suche, porośnięte lasem sosnowym. Na jeziorze znajdują się wyspy. Maksymalna głębokość dochodzi do 30 m. Idealne do nurkowań nocnych i podlodowych. Na głębokości do 20 metrów znajduje się przepiękny wrak barki. Od 5 do 15metrów znajdują się platformy szkoleniowe oraz tory przeszkody.

Organization:
CMAS KDP PTTK - Komisja Działalności Podwodnej
WWW:
https://cmas.pl
Length of the course in days:
5
Course mode:
as agreed
Sign up deadline:
06.06.2020
Organizer:?
Location
loading map, please wait...

Country: Poland
City: Augustów
Coordinates: (53.843443, 22.979602)

Page views: 64
Ad code: bfff5h73

Participant comments

Organizer comments