Join a trusted community of licensed scuba divers, diving instructors, underwater archaeologists, and adventure hunters. Create a free account!

Płetwonurek w Zestawie Butlowym (PZB) 

Kurs na Twinset CMAS KDP

Start date: 07.12.2019

Course price: Log in.

Reservation fee: Log in.

Sign up is over. If you are interested, please contact the organizer directly.

Płetwonurek w Zestawie Butlowym PZB

 

Zestaw butlowy- potocznie nazywany twin setem jest obecnie nie tylko powszechnie stosowany wśród płetwonurków technicznych, ale i staje się coraz bardziej popularny wśród płetwonurków rekreacyjnych  podnosząc znacznie ich bezpieczeństwo nurkowania. Podczas kursu zdobędziesz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w twin – secie, poznasz różne typy zestawów butlowych oraz  potrafił prawidłowo skonfigurować swój sprzęt.  

Wymagania wstępne:

Aby wziąć udział w kursie należy:

 • Ukończyć 14 lat
 • Posiadać stopień P1 KDP/CMAS * lub równorzędny stopień innych organizacji
 • Wykonać minimum 10 nurkowań po uzyskaniu stopnia KDP/CMAS P1, w tym 4 w okresie 8 tygodni poprzedzających kurs
 • Posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nurkowania
 • Posiadać ubezpieczenie NNW

Program  szkolenia:

 • Część teoretyczna: 2,5 godziny wykładów
 • Część praktyczna: 5 godzin zajęć praktycznych, w tym 3 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie pobytu pod wodą minimum 60 minut.

Uzyskiwane uprawnienia:

 • do nurkowań w zestawie butlowym, do głębokości wynikających z posiadanych uprawnień
 • są ważne w Polsce i na całym świecie
 • są potwierdzone międzynarodowym certyfikatem
 • wymagane są przed przystąpieniem do kursu PN2
 • wymagane są przed przystąpieniem do kursu instruktor M1 KDP/CMAS.

Materiały szkoleniowe i pomoce dydaktyczne:

 • Slajdy szkoleniowe
 • Specjalistyczny sprzęt nurkowy – wymagany podczas trwania kursu

Dokumenty:

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje:

 • Wpis do książeczki płetwonurka
 • Certyfikat Płetwonurka w zestawie dwubutlowym  KDP CMAS (PZB)

Dalszy rozwój:

Mając stopień Płetwonurka w Zestawie Butlowym KDP/CMAS (PZB) można przystąpić do kolejnych kursów i w znaczny sposób rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. Kurs Płetwonurka w Zestawie Butlowym szczególnie polecamy osobom pragnącym nurkować pod lodem (PPL), chcącym rozpocząć przygodę z nurkowaniem technicznym (PN2), czy wybrać drogę zawodową (KDP/CMAS P3, czy  Instruktor M1).

Do ceny kursy należy doliczyć koszt certyfikatu CMAS KDP PTTK.  oraz mieszaniny gazowe na kurs- więcej szczegółów pod numerem telefonu lub email "wyslij wiadomość". 

Zakwaterowanie:

Na czas prowadzonych kursów możemy zapewnić zakwaterowanie w naszym obiekcie Villa Marina w Augustowie. Dostępność pokoi oraz terminy - pod numerem telefonu lub  przez kontakt mailowy "wyślij wiadomość".

Nasza lokalizacja i jeziora w których szkolimy:

AUGUSTÓW – to wodna stolica północno-wschodniej Polski. Dzięki Centrum Nurkowemu Adriatic uroki Augustowa mogą podziwiać płetwonurkowie z całej Polski. Profesjonalna baza nurkowa Cn Adriatic w Augustowie zlokalizowana w Villi Marina jest jedyną bazą nurkową w tym rejonie.

W samych granicach administracyjnych Augustowa znajduje się 9 jezior, ale nurkować w zasadzie można w kilkunastu – w samym Augustowie bądź w pobliżu Augustowa. Wybór akwenu podyktowany zawsze jest najlepszymi w danym momencie warunkami.

 • Jezioro Neckoo powierzchni 400 ha należy do typu polodowcowych jezior rynnowych. Jezioro ma dość dobrze rozwiniętą linię brzegową, w większości (70%) porośniętą lasem, z licznymi piaszczystymi plażami. Maksymalna głębokość to 25 m.
 • Jezioro Białeo powierzchni 476,6 ha, nazywane jest też: Białe Augustowskie. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta z licznymi zatokami (Orzechówka, Tartaczna, Wierszowiec) i półwyspami (Pień, Dąbek, Lisi Ogon). Brzegi są w większości wysokie i suche, porośnięte lasem sosnowym. Na jeziorze znajdują się wyspy. Maksymalna głębokość dochodzi do 30 m. Idealne do nurkowań nocnych i podlodowych. Na głębokości do 20 metrów znajduje się przepiękny wrak barki. Od 5 do 15metrów znajdują się platformy szkoleniowe oraz tory przeszkody.

Terminy:

Ustalamy indywidualnie, zgodnie z Waszym życzeniem. U nas każdy kurs jest vip-owski, czyli to my dostosowujemy się do Was 

Organization:
CMAS KDP PTTK - Komisja Działalności Podwodnej
WWW:
CMAS.PL
Length of the course in days:
2
Course mode:
custom
Sign up deadline:
06.12.2019
Organizer:?
Location
loading map, please wait...

Country: Poland
City: Augustów
Coordinates: (53.843443, 22.979602)

Page views: 248
Ad code: dii0f0k

Participant comments

Organizer comments